VELKÝ PLÁN NA DVĚ VOLEBNÍ OBDOBÍ – SPOLEČNÝ PROGRAM PRO LOUNY

VZHLED (PŘIPRAVUJEME)

„To jsou ale zlí lidé ti v tom LOUNY SPOLEČNĚ! Chtějí lidem přikazovat, jak mají mít vyzdobený obchůdek. Hanba!“ Ano, to by skutečně někdo mohl říct, ale bylo by to velmi daleko od pravdy. Mírové náměstí a Pražská ulice hlavně a především, ovšem i jiná místa v Lounech se potýkají s nevzhlednou reklamou, která kazí historický ráz našeho města.

A to je důležité zejména kvůli turistickému ruchu, ale také kvůli tomu, jak své okolí vnímáme. Snít o dřevem vykládaných výlohách a decentních retropoutačích vůbec není včerejší, obzvlášť při pohledu západním směrem od nás. A v zájmu města i jeho obyvatel by nás mělo zajímat, jak to u nás vypadá. Naštěstí je řešení naprosto jednoduché. Zavedeme ve spolupráci s podnikateli grafický manuál a pravidla pro reklamní nosiče v Lounech. Díky tomu budeme moci nejen určovat ráz důležitých míst ve městě, ale také pozitivně motivovat podnikatele s provozovnou nejen v historickém centru. Tento manuál a pravidla budou ve zkušební verzi jistě dobrovolná, ale budou z toho koukat zajímavé příležitosti. Při dodržování manuálu by se mohli podnikatelé těšit na příspěvek na výrobu nové, decentní a lákavé reklamy na štít obchodu nebo provozovny.

Mohli by při plnění a dodržování pravidel získat zadarmo reklamu v městských periodikách, měsíčnících, magazínech, propagačních materiálech na webu, vč. dalších možných úlev v podobě barterů. V úvahu přichází odpuštění poplatků ze záborů veřejného prostranství na reklamní nosič splňující pravidla či na předzahrádku.

Samostatnou kapitolou by pak byla kampaň na lákání turistů a třeba i investorů mimo město. V Lounech je na co se dívat, tak si to zbytečně nekažme! Výměnou za dodržení pravidel od samého počátku by nově otevřené krámky (nebo ty, co oku lahodí i bez toho, aniž by jim to někdo říkal) získaly úlevy velmi podobného charakteru.

Společně tak můžeme zařídit, že naše město bude navštěvovanější, tržby vyšší, fotky lákavější a podnikatelské prostředí příjemnější a kompaktnější.