LOUNY SPOLEČNĚ vedou pozitivní volební kampaň pro všechny. S nikým se nehašteříme a nejsme na kordy, protože zastáváme cestu dohod a konsenzu. Jsme tady pro to, abychom vyjádřili svůj pohled na Louny a představili vizi pro budoucnost našeho milovaného města. Pokud o nás ale někdo lže, tak to si líbit nenecháme.

Současný druhý (neuvolněný) místostarosta Milan Rychtařík se na nás pořádně naštval, a tak o nás i o Lounech lže. Proč se naštval a jak lže?

– Nebyli jsme mu po vůli – nebyli jsme svolní s ním diskutovat o spolupráci a povolebním uspořádání Loun. V současnosti vládne ANO, Lepší Louny, ODS a Unie pro Sport a zdraví

– Nejsme ochotni vyhazovat peníze za neuvolněného místostarostu z okna. Pokud se chlubí místostarosta tím, že něco ušetřil, rozhodně to samé mohl udělat jako řadový radní bez dvou milionů korun z městského rozpočtu. Navíc už není napojen na vládu, vláda oligarchy naštěstí skončila. Naopak na ministerstvu pro místní rozvoj úřaduje Ivan Bartoš za Piráty a pracuje mj. na opravě hnutím ANO zpackaného stavebního zákona. A my tak máme přímou linku na vládní místa, která se zabývají samosprávami. Za 2 miliony korun si dovedeme představit užitečnější věci v Lounech. Piráti, kteří jsou ve státní správě, tam jsou, protože jsou odborníci, a všechny ostatní strany vždy v historii měly náměstky. A ne jinak tomu bude i v budoucnu, protože jen tak může politická strana na vládní úrovni efektivně naplňovat svůj program. Jediný, kdo rozdává trafiky, je Andrej Babiš prostřednictvím svého lokaje Jaroslava Faltýnka.

– Louny Společně je koalice Pirátů, nezávislých a Zelených a nikdy nikde neřekli, že chtějí navyšovat počet úředníků. Petr Felix Šťastný řekl, že by se mohla navýšit kapacita na odborech, kde se nestíhá – a to jen v humorné a teoretické rovině jako odpověď na zrušení postu místostarosty – že by se tím ještě ušetřilo. Že si členové hnutí ANO pletou dojmy s pojmy, na to jsme zvyklí už z jejich loňské lživé kampaně. No a pokud chceme protahovat úřední styk a nemít kapacity na obsluhu lidí, aby měli vše jednodušší, tak proto my přicházíme s výraznější digitalizací – obíhat mají data, ne lidé!

– Lídr ANO v Lounech, Milan Rychtařík, lže i v tak banální věci, jako je to, že chceme sázet všude stromy, i na zastávkách. Nic takového jsme neřekli, ale samozřejmě chceme město co nejvíc rozumně ozelenit, abychom jej a jeho obyvatele ochránili před extrémními teplotami, které mají vliv na zdraví lidí i zvířat a na materiály.

Chápeme, že někomu může prasknout žilka z toho, že mu někdo chce zrušit flek. Ale nemusel by se při tom alespoň uchylovat ke lžím. Ačkoliv – máme tu co dělat s hnutím ANO vedeným agentem StB. Hnutí ANO je namočeno do kauzy Dozimetr, je to politická filiálka zemědělského koncernu Agrofert, kryje a krylo Babišovy šmeliny s dotacemi, na krajské úrovni jsou zastupitelé a hejtman za ANO známi jako ti, kteří zavírají oči před luxováním peněz kraje na platy asistentek s fiktivním plněním práce, vyznávají co největší kumulaci funkcí a pobírali v plné výši několik platů, jako třeba Jan Richter, který svého času v různých orgánech nasbíral přes 20 funkcí.

Kdo je Milan Rychtařík, lídr ANO v Lounech:

– Uvolněný předseda Zdravotního výboru Ústeckého kraje (cca 95 000 Kč br. měsíčně )

– Neuvolněný místostarosta města Louny (cca 2 000 000 Kč za poslední 4 roky – 24 x 48 000 Kč br., 24 x 37 500 Kč br.)

– Krajský zastupitel

– Zastupitel města Louny

– Jednatel společnosti

– Neúspěšný kandidát do senátu v roce 2020

Takže pojďme raději místo podobných nesmyslů věnovat tomu, jak co nejvíc zlepšit Louny. Těšíme se na návrhy a na program.

LOUNY SPOLEČNĚ